[30] PRZEDPREMIEROWO: Karolina Wilczyńska - Stacja Jagodno. Zaplątana miłość

10:00:00


Autor: Karolina Wilczyńska
Wydanie: Wydawnictwo Czwarta Strona
Liczba stron: 338
Premiera: 20.05.2015Zatrzymaj się na chwilę w urokliwej miejscowości w Górach Świętokrzyskich. Tutaj czas płynie inaczej. W Jagodnie spotykają się przeciwieństwa: wieś i miasto, kobiety i mężczyźni, starość i młodość, tradycja i nowoczesność. Karolina Wilczyńska odmienia smaki życia przez wszystkie przypadki.
Tamara - 36-letnia rozwódka i specjalistka od PR-u dostaje polecenie zorganizowania kampanii wyborczej kandydatowi na wójta gminy Jagodno. Podczas spotkania przedwyborczego jeden z oponentów zarzuca Tamarze, że promuje politykę prospołeczną, a sama zaniedbuje swoją rodzinę. Faktycznie jej nastoletnia córka Marysia ma problemy - chłopak namawia ją do zażycia narkotyków i domaga się "dowodu miłości". Czy nowy partner Tamary przejdzie tę próbę rodzicielską? Czy Tamara uratuje córkę? Kim jest tajemnicza babcia Róża?
Trzy generacje kobiet i smak konfitur z fiołków, które potrafią osłodzić nawet najbardziej gorzkie życie. Najnowsza powieść Karoliny Wilczyńskiej to pełna ciepła opowieść o miłości, szczęściu i poszukiwaniu własnego miejsca na ziemi.

„Każdy popełnia błędy. A największe popełniamy z miłości.” [s. 260]

Seria Stacja Jagodno
Zaplątana miłość | Marzenia szyte na miarę
(premiera: jesień 2015) | Po nitce do szczęścia (w przygotowaniu) | Serce z bibuły (w przygotowaniu)

Witajcie w Kielcach. Naszą przewodniczką będzie Tamara Sokołowska, rozwiedziona matka buntującej się Marysi, córka ekscentrycznej emerytowanej pani doktor.
Od samego początku Tamara ma problemy w postaci mieszkańca małej wsi Jagodno, który zarzuca jej zaniedbywanie rodziny. Dowiaduje się o rzeczach, o których sama nie miała pojęcia, i natychmiast do jej życia wkracza nieznane, jednak nie dające spokoju nazwisko – Marciszowa. Matka twierdzi, że nic na ten temat nie wie, co wprowadza Tamarę w jeszcze większe zakłopotanie. A jakby tego było mało, na głowie ma jeszcze szesnastoletnią córkę wchodzącą w etap nastoletniego buntu. Zaczyna opuszczać szkołę, diametralnie zmienia swój wygląd, nienawidzi wszystkich i wszystkiego, poznaje Oskara – chłopaka, który z pozoru romantyczny i zakochany w Majce – bo tak Marysia każe na siebie mówić, zmienia jej życie w piekło. Na całe szczęście Tamara znalazła w Jagodnie miejsce, które potrafi odpędzić wszystkie problemy i przywrócić spokój ducha. Pomagają w tym konfitury z fiołków i babcia Róża, znająca odpowiedzi na wszystkie pytania. Czy Tamarze uda się rozwiązać problemy prywatne i przywrócić do porządku Majkę, która sama musi poukładać swoje życie od nowa? Tego dowiecie się tylko czytając Zaplątaną miłość!

Przyznam szczerze, że po raz pierwszy w życiu miałam do czynienia z typową książką dla kobiet po czterdziestce, jak ja to lubię nazywać. Byłam pełna obaw, czy mi się spodoba, czy po kilku stronach nie rzucę jej w kąt i nie zapomnę o niej na zawsze. Nic bardziej mylnego! Już od samego początku zachwyciła mnie jej prawdziwość, tak, jakby Tamara Sokołowska i jej rodzina istniała naprawdę i postanowiła podzielić się ze światem swoimi przeżyciami. Zdziwiło mnie to, jak bardzo Marysia przypomina mnie sprzed kilku lat. Może nie brzmi to zachwycająco, ale momentami byłam przekonana, że to jednak ja jestem tą zbuntowaną Majką ;)
Autorka miała genialny pomysł na stworzenie porywającej i emocjonującej książki, który równie wspaniale udało jej się przelać na papier. Cała historia wygląda na dokładnie przemyślaną, od początku do końca zawierającą elementy zaskoczenia. Ja nie mogłam się oderwać od czytania, całość pochłonęłam w dwa dni.

Stacja Jagodno. Zaplątana miłość to pierwszy tom serii, który zawiera w sobie wszystkie elementy książki godnej polecenia. Realistyczni bohaterowie, szczerość i prawdziwość codziennego życia, problemy, z którymi boryka się każdy z nas i odpowiednia dawka każdej z emocji. Wszystko to składa się na idealną lekturę nadającą się zarówno na ciepły, letni wieczór, jak i podczas mroźnych, zimowych dni.

Ocena książki: 10/10
Książka bierze udział w wyzwaniu Przeczytam tyle, ile mam wzrostu
(2,4 cm)
+ 2015 Reading Challenge: Wydana w tym roku


Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Czwarta Strona


You Might Also Like

7 komentarze

 1. Tak mi narobiłaś smaka na tę książkę i jeszcze okładka jest taka cudowna *.* Musisz mi ją pożyczyć!

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna okładka. Nie mogę się doczekać premiery, by ją przeczytać :)

  http://zakurzone-stronice.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Ojej, mimo tak dobrej recenzji jednak sobie to odpuszczę. Jak to ujęłaś książka " dla kobiet po czterdziestce" to nie moja bajka.

  http://czytadelnia-joan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też byłam przekonana, że to nie są książki dla mnie, a tu taki szok :D

   Usuń
 4. ach, przeczytałam dwie części! kiedy będą kolejne?

  OdpowiedzUsuń