[112] Szkoła przetrwania - Lele Pons

12:00:00
Tytuł oryginału:
Surviving Highschool. #DoItForTheVine
Autor: Lele Pons, Melissa de la Cruz
Przekład: Zuzanna Byczek
Wydawnictwo: Jaguar
Premiera: 11.05.2016
Liczba stron: 270
Lele Pons – „jedna z najpopularniejszych dziewczyn w Siecie” (Teen Vogue) w duecie z bestsellerową autorką serii „Błękitnokrwiści” – Melissą de la Cruz debiutuje powieścią o szalonych chwilach spędzonych w nowym liceum. Zabawne historie, na podstawie których bohaterka kręci popularne filmiki umieszczane na portalu Vine plus pisarski kunszt Melissy tworzą fabularną mieszankę wybuchową.

Myślę, że większość z Was wie, co to jest Vine i na czym to wszystko polega. A jeśli wiecie, to na pewno widzieliście przynajmniej jeden filmik, w którym występuje Lele. Długie blond włosy, nadzwyczajna ekspresywność i miliony obserwatorów oraz zapętleń swoich filmików.
Jednak skąd Lele bierze pomysły na wszystkie swoje „dzieła”? Spokojnie, już nie musicie się dłużej zastanawiać! Wszystkie (a przynajmniej większa część) historii stojących za jej filmikami została opisana w tej oto książce. Tytuł każdego z rozdziałów to również tytuł danego filmiku. Możemy także na bieżąco obserwować, jak szybko rosła liczba obserwatorów Lele.
Generalnie cała książka jest historią młodej, zwyczajnej dziewczyny, która z Wenezueli przeniosła się do Stanów i zaczęła życie w nowej szkole. Pełna energii, z ogromnym dystansem i poczuciem humoru wkracza w świat pełen zazdrości, fałszywości i nudy.
Ja fanką Lele jestem już od jakiegoś czasu, uwielbiam ją za tą szczerość i ogromny dystans do siebie; cieszyłam się więc, że mogę poznać ją od kulis. Miło poczytać o dziewczynie w moim wieku, która mimo tak ogromnej popularności wciąż pozostała sobą i nie dała się zmienić.

Szkoła przetrwania to książka o dwóch tematach. Możemy poczytać zarówno o tym, jak szybka i niespodziewana jest droga ku sławie, a także o tym, jak poradzić sobie w nowej i trudnej sytuacji, gdzie jesteśmy zdani tylko na siebie. Nie spodziewałam się po tej książce zbyt wiele, i nic szczególnego nie otrzymałam, ale miło było spędzić czas przy tej pozycji i z pewnością będę ją przez jakiś czas wspominać.

8/10
Przeczytam tyle, ile mam wzrostu: 2 cm

You Might Also Like

1 komentarze

  1. Nie za bardzo interesuje mnie ta książka. Od samego początku, gdy ujrzałam jej zapowiedź coś słabo byłam do niej przekonana, a z biegiem czasu po prostu stwierdziłam, że to nie dla mnie. Wydaje mi się, że wiele takich książek miałam już okazję czytać :)
    Zapraszam na przedpremierową recenzję "Ból za ból" Jenny Han i Vivian Siobhan!

    OdpowiedzUsuń