Stosik książkowy #1

14:33:00

Witam wszystkich cieplutko!


W tym poście chciałam Wam króciutko przedstawić książki, które właśnie leżą u mnie na półkach i grzecznie czekają na swoją kolej. :)
Nie jest to zbyt wielki stos, ze względu na ograniczony czas, dziwną, niewytłumaczoną niechęć do zabierania się za książki z własnej biblioteczki i brak pomysłów na więcej książek, które mogłabym w tej chwili przeczytać (lub też ich nieobecność w danym miejscu).
Zapraszam do przejrzenia!Od góry:


Licia Troisi – Kroniki świata wynurzonego. Nihal z Krainy Wiatru. Złapałam ją w bibliotece, ma ciekawy opis i równie ciekawą okładkę.

Graham Masterton – Święty terror. Bardzo dawno nie czytałam nic z repertuaru tego autora, a tak bardzo kiedyś go lubiłam. Również z biblioteki.

Margaret Peterson Haddix – Wśród ukrytych. Wśród oszustów. Planowałam ją przeczytać już od dłuższego czasu, w końcu się udało. Wypożyczona.

Emmy Laybourne – Monument 14. Niebo w ogniu. Drugi tom serii, która jako tako podbiła moje serduszko. Także wypożyczona.
Jacek Piekara – Płomień i krzyż. Tom 1. Podobno najlepiej przeczytać ten tom jako drugi, a nie piąty z kolei, więc oto jest. Znaleziona w bibliotece.Od lewej:


J. R. R. Tolkien – Władca Pierścieni. Dwie wieże. Czytam i czytam, ale jakoś nie mogę przez to przebrnąć… Własność szkolnej biblioteki.

Joanne Harris – Runy. Ukochana książka z czasów młodości (przeczytana w 2012), wylądowała w moich łapkach po raz drugi. Z biblioteki.

Jo Nesbø – Trzeci klucz. Tak jak w przypadku drugiego tomu Władcy Pierścieni, zatrzymałam się w jednym punkcie i nie mogę ruszyć dalej. Kupiona dawno, dawno temu.

Joanne Harris – Blask runów. Drugi tom serii, czeka grzecznie na półce. Biblioteczny.

Lauren Oliver – Requiem. Ostatni tomik cyklu, czytam właściwie tylko ze względu na jedną postać. Wypożyczony.


Od lewej:

Jennifer L. Armentrout – Onyks. Drugi tom serii Lux, tak bardzo przeze mnie znielubianej. Czytam, żeby nie zostawiać cyklu w połowie. Wypożyczona w tempie ekspresowym.

Garth Nix – Sabriel. Planowana od dłuższego czasu, ostatnio widziałam dużo reklam kolejnej książki z serii, więc stwierdziłam, że nastała odpowiednia chwila. Wypożyczona.

Patrick Carman – Czarny krąg. Ostatni, jak na razie, tom 39 wskazówek. Biblioteka.

J. R. R. Tolkien – Dzieci Hurina. Znaleziona i wypożyczona ze względu na autora, historię w niej zawartą i ilustracje.

*****


I tak zapowiada się moje „czytelnicze wyzwanie” na najbliższy miesiąc. Ktoś z Was kojarzy niektóre książki i poleca je (bądź odradza)? ;)
Piszcie śmiało!

You Might Also Like

6 komentarze

 1. Zazdroszczę książek. Wiele z nich znam chociaż nie czytałam ale są już przede mną. Miłego czytania.
  Pozdrawiam.
  http://in-my-different-world.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. "Onyks" jest słabszy od 1 tomu, ale nie spodoba Ci się, jeśli tak nisko oceniałaś "Obsydian" :c
  Zazdroszczę, że już jesteś przy [requiem], ja dopiero mam za sobą pierwszy część :(

  Życzę miłej lektury hehe! :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Od razu w oczy rzuciła mi się powieść Tolkiena! Mogłabym ją czytać i czytać. Mam nadzieję, że sie do niej przekonasz :)

  http://ksiazkoweimperium-recenzje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Będziesz czytać " Requiem"?! Kocham to! <3 Mam całą trylogię na półce. Szczerze to nie wiem, czy ostatnia część nie podoba mi się najbardziej. A w ogóle to strasznie lubię Lenę. W porównaniu z np. Katniss z "Igrzysk śmierci" i Tris z "Niezgodnej" Lena ma więcej cech, które chciałabym mieć. Czuję też, ze mogłabym się z nią bardziej utożsamić, niż z Katniss i Tris. Zastanawiam się ze względu na jaką postać, czytasz ostatnią część.
  Jeszcze raz polecam " Requiem" i całą trylogię " Delirium".
  Zapraszam do siebie :)
  http://zycietoksiazka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Śliczny stosik, miłej lektury. :)

  OdpowiedzUsuń